Üyelerimiz :)

23 Temmuz 2013 Salı

ojebalonjoje.blogspot.com Bugün Bize Konuk Oldu!


"Herkese merhaba canlarım bildiğiniz gibi bir konuk yazar etkinliği yaptık ve şimdi gelen yazılardan ojebalonjoje blogunun tatlımı tatlı yazarı Elif bize konuk oluyor yazısı için teşekkür ediyorum ve yazısıyla sizi başbaşa bırakıyorum"Merhaba ben ojebalonjoje blogunun yazarı Elif.
Uzun zamandır etkinliklere katılmıyordum. Benim için güzel bir değişiklik oldu. 
Oje sürmeyi çok seviyorum ancak nail art konusunda pekte iyi olduğum söylenemez. Bu aralar sıklıkla kullandığım bir üründen bahsedeceğim. Hemde uygulamalı olarak göstereceğim.
Essence Nail Art Stampy Set

Uzun zamandır arayıpta bulamadığım konad setine yakın zamanda kavuştum. Başlarda kullanırken çok fazla zorlandım ama elim alışınca daha kolay uygulamaya başladım. Peki nasıl kullanılıyor?


 1. İlk adımda diske istediğimiz şeklin üzerine ojeyi sürüyoruz. Ancak açık renkli ojeler ile güzel bir sonuç elde etmek neredeyse imkansız. Bu yüzden ben Alix Avien 200 numaralı ojesini tercih ettim.
 2. Kutu içinden çıkan aparat ile şeklin çevresinde kalan fazla ojeyi alıyoruz. Böylece oje yalnızca şeklin içerisinde kalıyor.
 3. Damgaya benzeyen ikinci aparat ile de içi oje dolu şekle bastırıyoruz. Ancak çok fazla bastırmayın. Diskin kenarında kalan ojede aparata geçebiliyor. Biraz bastırmak yeterli. Böylece şekil damgaya geçmiş oluyor.
 4. Ve son olarakta tırnağımıza istediğimiz renkteki ojeyi sürüp üzerine bastırıyoruz. Ben baz olarak Rimmel 500 Caramel Cupcake tercih ettim.
İşte sonuç;Bunda sırasıyla kullandığım ojeler

Rimmel London 500 Caramel Cupcake
Alix Avien 200
Alix Avien 163

Bu nail art setini Essence reyonlarında çok uygun bir fiyata bulabilirsiniz.
Blogun da bana yer verdiği için Oje Bahçesi'ne ve Mathildanın Dünyası'na çok çok teşekkür ederim.

4 yorum:

 1. benim gibi oje konusunda beceriksiz olanlar bile yapabilir gibi geldi bu setle..
  Konad almak istemiştim ama fityatları çok aşırı fazla gelmişti ama essenceninki de güzelmiş :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bende başka bir set olduğu için almamıştım ama elifin sayesinde bu setinde güzelliklerini görmüş olduk :)

   Sil